Szejk odwiedził papieża

Do nieoczekiwanego spotkania międzyreligijnego doszło podczas wizyty papieża na Cyprze.

Nikozja. Okolice kościoła Świętego Krzyża. Pozostałości po konflikcie grecko-tureckim (zdjęcie wykonano w 2008 roku).   Roman Koszowski / Agencja GN Nikozja. Okolice kościoła Świętego Krzyża. Pozostałości po konflikcie grecko-tureckim (zdjęcie wykonano w 2008 roku). O godz. 16.00 na terenie nuncjatury apostolskiej w Nikozji Benedykt XVI odbył nieoficjalną rozmowę z jednym z duchowych autorytetów muzułmańskiej społeczności na Cyprze. Chodzi tu lidera ruchu cypryjskich sufich, czyli swoistej formy islamskiego monastycyzmu.

- Mieszkam tuż za kościołem Świętego Krzyża i pomyślałem, że powinienem pozdrowić papieża. Jestem już bardzo stary – powiedział 89-letni szejk Mohammed Nazim Abil Al-Haqqani. - Ja również jestem stary – odparł Benedykt XVI. Szejk Nazim poprosił papieża o modlitwę.

Kościół Świętego Krzyża i nuncjatura apostolska są od siebie oddalone o 200 metrów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.