10 synagog w rosyjskich więzieniach?

Otwarcie synagog w rosyjskich więzieniach przewiduje porozumienie o współpracy, podpisane w Moskwie przez szefa Federalnej Służby Więziennej (FSIN) Aleksandra Reimera i przewodniczącego Federacji Gmin Żydowskich w Rosji (FJCR) Aleksandra Borodę.

– Głównym celem jest to, by osadzeni opuszczali więzienie z mocnym przekonaniem, że nie powinni już tu wrócić – powiedział Reimer po ceremonii. Jego zdaniem „tradycyjne wspólnoty religijne” mogą pomóc w resocjalizacji więźniów.

Dwie synagogi już zostały otwarte w więzieniach w obwodzie archangielskim. Istnieje też jedna sala modlitwy w wiezieniu pod Saratowem – poinformował Boroda. Kierowana przez niego Federacja planuje otwarcie co najmniej 10 synagog, jednak zależeć to będzie od aktualnej liczby więźniów wyznania mojżeszowego w danym zakładzie karnym.

Zgonie z porozumieniem, FSIN będzie wspierać budowę synagog i sal modlitewnych, dostarczać więźniom drukowane materiały o charakterze „duchowym, moralnym i patriotycznym”, a także pomagać w rozwijaniu wychowania religijnego. Z kolei FJCR będzie współdziałać w „tworzeniu atmosfery dla przemiany skazanych, uświadomieniu sobie przez nich winy i zachęcaniu ich do poprawy negatywnych cech charakteru”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.