Dialog ze światem islamskim

Również za pośrednictwem kultury, w co angażował się zmarły przed rokiem kard. Jean-Louis Tauran.

Papieski Uniwersytet Laterański wspomina kard. Jean-Louis Taurana. Zmarły w ubiegłym roku francuski purpurat był wieloletnim szefem watykańskiej dyplomacji. W ostatnich latach swego życia kierował Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego. Jego pamięci poświęcona jest ekspozycja arabskiej kaligrafii, w której inauguracji uczestniczy również Papież Franciszek.

Autorem obrazów jest saudyjski artysta Othman Alkhuzaiem. Kard. Tauran bardzo się angażował w nawiązywanie dialogu ze światem islamskim również za pośrednictwem kultury. Mówi kurator wystawy Marco Cardinali.

Dialog poprzez kulturę
"Jest to jedna z tych rzeczy, w które kard. Tauran zawsze głęboko wierzył i co do których również Papież Franciszek jest głęboko przekonany. Warto też w tym momencie podkreślić ważny aspekt tej wystawy, a mianowicie fakt, że została ona zorganizowana przy współpracy ambasady Arabii Saudyjskiej we Włoszech – podkreślił w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Marco Cardinali. - Watykan i Królestwo Arabii Saudyjskiej nie utrzymują jeszcze relacji dyplomatycznych. A tymczasem dzięki temu wydarzeniu o charakterze kulturalnym udało się nawiązać współpracę w ramach tego przepięknego projektu. Ktokolwiek zobaczy tę wystawę, będzie mógł wejść w dialog z tym tak dalekim i nieznanym nam światem".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.