Również za pośrednictwem kultury, w co angażował się zmarły przed rokiem kard. Jean-Louis Tauran.
Papieski Uniwersytet Laterański wspomina kard. Jean-Louis Taurana. Zmarły w ubiegłym roku francuski purpurat był wieloletnim szefem watykańskiej dyplomacji. W ostatnich latach swego życia kierował Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego. Jego pamięci poświęcona jest ekspozycja arabskiej kaligrafii, w której inauguracji uczestniczy również Papież Franciszek.
Autorem obrazów jest saudyjski artysta Othman Alkhuzaiem. Kard. Tauran bardzo się angażował w nawiązywanie dialogu ze światem islamskim również za pośrednictwem kultury. Mówi kurator wystawy Marco Cardinali.
Dialog poprzez kulturę
"Jest to jedna z tych rzeczy, w które kard. Tauran zawsze głęboko wierzył i co do których również Papież Franciszek jest głęboko przekonany. Warto też w tym momencie podkreślić ważny aspekt tej wystawy, a mianowicie fakt, że została ona zorganizowana przy współpracy ambasady Arabii Saudyjskiej we Włoszech – podkreślił w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Marco Cardinali. - Watykan i Królestwo Arabii Saudyjskiej nie utrzymują jeszcze relacji dyplomatycznych. A tymczasem dzięki temu wydarzeniu o charakterze kulturalnym udało się nawiązać współpracę w ramach tego przepięknego projektu. Ktokolwiek zobaczy tę wystawę, będzie mógł wejść w dialog z tym tak dalekim i nieznanym nam światem".
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…