Trzeba zrobić wszystko, by uwolnić Humę

„To nie tak, że się nie boję o swoje życie, ale moje zaangażowanie na rzecz prześladowanych chrześcijan uważam za swoją misję i służbę Bogu i Kościołowi. Żadne więc groźby mnie nie powstrzymają”. Tak o swym zaangażowaniu na rzecz uwolnienia porwanej i zmuszonej do przejścia na islam Humy Yonus mówi pakistańska adwokat reprezentująca rodziców uprowadzonej chrześcijanki.

W wypowiedzi dla Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie Tabassum Yousaf przyznała, że porywacz zagroził rodzicom Humy, że oskarży ich o bluźnierstwo przeciw Mahometowi jeśli nie zaprzestaną występować w obronie swej córki. „To nie są rzadkie przypadki. Muzułmańscy porywacze grożą rodzinom swych ofiar oraz adwokatom, że zniszczą Koran i ich oskarżą o ten bluźnierczy czyn, a w Pakistanie grozi za to nawet kara śmierci” – podkreśla katolicka adwokat.

Wskazuje, że w tej islamskiej republice trudno ubiegać się o sprawiedliwość szczególnie przedstawicielom mniejszości religijnych. Bieda i brak wykształcenia wielu chrześcijan sprawia, że są wykorzystywani przez muzułmańskich fundamentalistów. Stąd tak ważne są działania prawne podejmowane przez różne stowarzyszenia, ponieważ dzięki nim jest szansa, że sprawy dotyczące chrześcijan znajdą się na wokandzie Sądu Najwyższego. „Uwolnienie Asii Bibi było wielkim zwycięstwem, ale sytuacja wyznawców Chrystusa w Pakistanie w związku z tym się nie zmieniła. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby uwolnić Humę” – apeluje pakistańska adwokat.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.