Liban: Serial o Jezusie bez ostatniego odcinka

Władze Libanu zakazały emisji ostatniego odcinka serialu telewizyjnego „Al-Masseh”, w którym zanegowano ukrzyżowanie Jezusa, który według Koranu był prorokiem, a nie Mesjaszem i Zbawicielem ludzkości.

We wspólnym komunikacie dwie stacje telewizyjne Al Manar i NBN ogłosiły, że uszanują decyzję Biura Bezpieczeństwa Narodowego i wstrzymają emisję, „aby uniknąć negatywnych emocji w kraju”.

W ostatnim odcinku serialu „Al-Masseh” (Mesjasz) Bóg ocala Jezusa od ukrzyżowania. Na krzyżu umiera natomiast Judasz. Reżyser Nader Talebsadeh jest irańskim muzułmaninem, należącym do jego odłamu szyickiego, podobnie jak prezydent Iranu, Mahmud Ahmadineżad... Maronicki ordynariusz Jbeil, bp Béshara Raï wyraził ubolewanie z powodu emisji serialu. Wskazał, że negowanie ukrzyżowania Jezusa jest obrazą dla wiary chrześcijańskiej i stanowi zamach na „fundament chrześcijaństwa”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.