Więcej katolików mimo islamizacji

Pomimo silnej islamizacji, rośnie liczba katolików w Malezji – informuje agencja Asia News.

Dziś chrześcijanie stanowią tam ponad 9 procent społeczeństwa i stale ich przybywa. Powstają też nowe świątynie, wrasta liczba niedzielnych Mszy. Dla przykładu w 5-tysięcznej parafii w Kota Kinabalu było w ostatnią Wielkanoc 80 chrztów dorosłych.

Jeszcze szybciej rozwija się jednak wspólnota muzułmańska. Wynika to z jednej strony z większej liczby dzieci, a z drugiej – z dyskryminacji niemuzułmanów. Wśród konwertytów na islam są też niestety katolicy, którzy nie wytrzymują społecznej presji i wyrzekają się swej wiary. Dzieje się tak zwłaszcza w etnicznej grupie Kazadan, która przyjęła Ewangelię w XIX w., a dziś podlega coraz silniejszej islamizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.