Włochy: Oburzenie wypowiedzią Kadafiego

We Włoszech zapanowało oburzenie, gdy przebywający tam z oficjalną wizytą przywódca Libii, Muammar Kadafi, zaapelował do 500 młodych Włoszek, żeby przeszły na islam. Jak donoszą włoskie media, podczas spotkania w akademii libijskiej w Rzymie z grupą dziewcząt wynajętych przez agencję hostess szef libijskiego państwa powiedział 29 sierpnia, że wcześniej czy później islam będzie religią całej Europy.

Każda z dziewcząt otrzymała od Kadafiego 70 euro oraz egzemplarz Koranu. Według mediów, trzy z dziewcząt zdecydowały się przejść na islam.

Misyjne zabiegi Kadafiego zrelatywizowała Unia Wspólnot Islamskich we Włoszech (UCII). Przewodniczący tej organizacji, Izzedin Elzir oświadczył, że włoscy muzułmanie nie starają się prowadzić działalności misyjnej, lecz pragną żyć w pokoju ze wszystkimi mieszkańcami kraju - poinformowała rozgłośnia Radio 24.

Wypowiedź libijskiego polityka skrytykowali politycy opozycyjnej Partii Demokratycznej (PD), liberalnej partii Italia dei Valori (Włochy Wartości) oraz Chrześcijańskiej Demokracji (UDC). Europoseł z ramienia prawicowej Ligi Północnej, Mario Borghezio uważa, że były to „niezwykle niebezpieczne słowa”.

Kadafi przebywa w Rzymie na zaproszenie premiera Włoch Silvio Berlusconiego z okazji 2. rocznicy podpisania układu o przyjaźni libijsko-włoskiej. Dziś wieczorem Berlusconi wyda bankiet na cześć Kadafiego i 800 gości.

Nie wiadomo, czy Kadafi zaprosił ponownie hostessy na wykład o islamie, który wygłosi w ramach obecnej wizyty w Rzymie. Podobną „akcję” przeprowadził już w listopadzie ub.r., gdy uczestniczył w szczycie żywnościowym FAO w Rzymie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KADAFI

 • Viator
  31.08.2010 09:51
  Co tu się oburzać? Prowadźmy działalność misyjną, przekonujmy się. Przecież to my znamy Boga najlepiej. I to my mamy światu do ogłoszenia najważniejszą wieść o zbawieniu...
 • serafin
  31.08.2010 10:56
  Głupie dziewczyny. Po co iść w paszczę lwa. Islam gardzi kobietą. Jeśli ktoś je zmusił zeby tam było to to jest istna paranoja Europy. Jeśli nie to jeszcze gorzxej, bo świadczy to o znikomej wiedzy tych młodych dziewczyn. Ograniczanej zapewne przez polit poprawne media.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.