Seks dla dobra sprawy

Agentki izraelskiego Mosadu mogą - w ramach działań służbowych - uprawiać seks z wrogiem bez obaw o religijne potępienie. Rabin Ari Szwat orzekł, że taki seks, jeśli służy dobrej sprawie, jest dopuszczalny.

Rabin, którego opinię przedstawił w poniedziałek dziennik "Jedijot Achronot", określił warunki, od których spełnienia uzależnił dopuszczalność takiego kontaktu z wrogiem: agentka musi podczas seksu wydobyć od terrorysty ważne informacje, prowadzące do jego ujęcia lub umacniające bezpieczeństwo Izraela.

Lepiej, żeby agentki, wysyłane na takie misje, były niezamężne - wskazał rabin Szwat. Zdając sobie sprawę, że nie zawsze jest to możliwe, orzekł też, że mężowie agentek, wysłanych na "seksmisję", muszą się z nimi rozwieść, jako że zostali zdradzeni. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby taki mąż ponownie ożenił się ze swoją chwilowo byłą żoną.

Rozprawa rabina Szwata, odwołująca się m.in. do Żydówki Estery, która użyła swych wdzięków wobec perskiego króla Kserksesa, by zapobiec pogromowi Żydów, jest zatytułowana "Zakazany seks dla dobra bezpieczeństwa narodowego".

«« | « | 1 | » | »»
 • renata155
  04.10.2010 23:54
  hmm..to może wszystkie wiary powinny zmieniać swoje prawdy..dla dobra sprawy?..np-zbudować ze wszystkich-jedną-która zadowoli wszystkich...pod względem rozwodów-antykoncepcji,homoseksualizmu--zróbmy wszystkim dobrze ;p
  a jeśli taka agentka zajdzie w ciąże z wrogiem?..to dziecko oczywiście też może usunąć?...dla dobra sprawy
 • Stanisław Miłosz
  05.10.2010 01:51

  Kolejny dowód na to, jak daleko oddaliło się faryzejsko-talmudyczne rozumienie Tory od chrystusowego. Ktoś powiedział: "jakby starsi bracia". Właśnie - "jakby". Nie można było trafniej i lakoniczniej ...

 • sir Marek
  12.10.2010 13:09
  No proszę!Można połączyć przyjemne z pożytecznym.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.