Świat nie zatrzymał Hitlera

Podczas II wojny światowej nie mogliśmy zatrzymać Hitlera, ale teraz możemy zatrzymać Putina; wzywam cały świat do działania, zróbmy coś, wciąż możemy go zatrzymać - zaapelował w rozmowie z CNN naczelny rabin Ukrainy Jaakow Bleich.

"Jest tylko jeden nazista, który powinien zostać zdenazyfikowany, to Władimir Putin" - zaznaczył Bleich, komentując twierdzenia Putina, że jedną z przyczyn inwazji na Ukrainę jest potrzeba "zdenazyfikowania" tego państwa.

"Od piątku ta wojna przekształciła się z wojny przeciwko ukraińskiemu wojsku w wojnę przeciwko ludzkości (...) nie będę tego nazywał ludobójstwem, ponieważ on (Putin - PAP) zabija wszystkich na oślep, nie obchodzi go to, kto ma jakie geny czy pochodzenie" - mówił rabin.

"(Putin - PAP) zabija tych ludzi, których deklarował bronić. Bombarduje Charków, gdzie mieszka wiele osób mówiących po rosyjsku. Czy nie ogłaszał, że będzie bronić rosyjskojęzycznej ludności" - podkreślił Bleich.

Świat może zatrzymać Putina, może to zrobić NATO i USA poprzez zbombardowanie długiego na blisko 60 km konwoju rosyjskich wojsk, zmierzającego do Kijowa, "by zniszczyć stolicę Ukrainy i mieszkających tam ludzi" - ocenił rabin. "Czas, by świat coś zrobił" - zaapelował.

«« | « | 1 | » | »»