Pastor kontra świat islamu

Ponad 25 osób zginęło w zamieszkach w Afganistanie, które wybuchły, ponieważ pastor z Florydy spalił Koran. Ponad sto osób zostało rannych.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, prezydent Afganistanu Hamid Karzaj wezwał amerykański Kongres do potępienia palenia Koranu i zapobieżenia podobnym incydentom w przyszłości. W sobotę wieczorem Barack Obama wydał oświadczenie, w którym stanowczo potępił za- równo spalenie Koranu, jak i krwawe rozruchy.

Pastor Terry Jones, który 20 marca nadzorował publiczne palenie Koranu, tłumaczy, że była to kara po zorganizowanym przez Jonesa „procesie”, w którym wybrana przez pastora ława przysięgłych uznała Koran za winny pięciu „zbrodni przeciwko ludzkości” (m.in. propagowania terroryzmu oraz doprowadzenia do śmierci, gwałtów i tortur innowierców). Według FBI w Pakistanie za głowę pastora wyznaczono już nagrodę w wysokości 2,4 miliona dolarów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.