Nepal: Kobiety za wolnością religijną

Hinduski, muzułmanki i chrześcijanki wspólnie wystąpiły w obronie wolności religijnej w Nepalu

Kobiety przypomniały, że większość nepalskiego społeczeństwa jest za respektowaniem pokojowego współistnienia wyznawców różnych religii, bez dominacji żadnej z nich. Tym samym kobiety odpowiedziały na naciski ze strony pewnych ugrupowań polityków hinduistycznych, chcących odejść od modelu państwa świeckiego i dążących do uczynienia z Nepalu kraju wyznaniowego, w którym hinduiści cieszyliby się o wiele większymi prawami w porównaniu z wyznawcami innych religii.

Według nepalskich kobiet wprowadzenie takich poprawek do kodeksu karnego zakłóciłoby harmonię religijną i doprowadziło do strać na tle religijnym. Proponowane poprawki zabroniłyby m.in. chrześcijanom publicznego świętowania Bożego Narodzenia, a muzułmanom Id al Fitr, co teraz jest możliwe. Wyznawcy różnych religii nie mogliby się też wzajemnie zapraszać na swoje uroczystości.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.