Niemoralne "zabawy z wodą"

Kilka osób, młodych kobiet i mężczyzn, aresztowała irańska policja w miniony piątek za udział w zabawie polegającej na oblewaniu przeciwnika wodą. Takie rozrywki traktowane są jako obraza moralności w kraju, gdzie pozamałżeńskie kontakty obu płci są zakazane.

Bitwa na wodę odbyła się w piątek w miejskim parku w Teheranie. Przerwała ją interwencja policji, która aresztowała kilkoro uczestników - poinformowała w niedzielę półoficjalna agencja informacyjna Mehr.

"Niektórych buntowników, którzy zamierzali wziąć (w niej) udział, aresztowała w piątek policja" - potwierdził zastępca komendanta stołecznej policji Ahmed Raza Radan.

Wiele stron internetowych zamieszcza zdjęcia młodych mężczyzn i kobiet w mokrych ubraniach, którzy rzucają w siebie balonikami z wodą, strzelają pistoletami na wodę i oblewają się wodą prosto z butelek. Podobne wizerunki budzą zgorszenie u konserwatywnej części irańskiego społeczeństwa.

"Za tą zabawą kryją się inne cele. Ci ludzie (uczestnicy) popełnili paskudne, niemoralne czyny" - podkreślił Radan.

Zabawy najprawdopodobniej organizowane są za pośrednictwem portali społecznościowych. Pierwsza odbyła się kilka tygodni temu w Teheranie, od tego czasu podobne bitwy - mimo ostrzeżeń władz - stały się popularne także w innych miastach.

Takie spotkania to pokaz młodzieńczego buntu przeciw wymogom islamskiego państwa - pisze Reuters.

Portal informacyjny Khabar Online podał, że w mieście Sziraz na południu kraju aresztowano mężczyznę organizującego wodne bitwy przez portal Facebook. Z kolei w sierpniu aresztowano sześć kobiet i 11 mężczyzn biorących udział w walce na wodę; zostali wypuszczeni po 24 godzinach - podał Mehr. (PAP)

 

«« | « | 1 | » | »»