Indie: Ataki na chrześcijan

W Indiach nie ustają ataki radykalnych hinduistów na chrześcijan. Przed dwoma dniami zniszczono kościół w stanie Karnataka. Również w innych indyjskich stanach zaatakowano ostatnio wyznawców Chrystusa.

W Madhya Pradeś ekstremiści przerwali ich spotkanie modlitewne, w Andhra Pradeś aresztowano siedmiu chrześcijan, a w Uttar Pradeś pastora protestanckiego pod fałszywym zarzutem wymuszania nawróceń. Według raportu międzywyznaniowej Globalnej Rady Indyjskich Chrześcijan w bieżącym roku doszło już do co najmniej 55 poważnych i setek drobniejszych aktów przemocy wobec wyznawców Chrystusa, głównie w stanach Karnataka i Orisa.

Indyjscy biskupi domagają się prawnej ochrony mniejszości etnicznych i religijnych. Zaproponowana przez rządzącą w Indiach partię Kongresu ustawa, która miała pozwolić władzom federalnym na większą prześladowanych mniejszości, został zablokowana w parlamencie przez opozycję, zwł. przez rządzącą w niektórych stanach prohinduistyczną, nacjonalistyczną Partia Ludowa BJP, ale też przez niektórych koalicjantów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INDIE

  • Grzegorz
    22.09.2011 13:24
    Jesli nie mozemy powstrzymac radykalnych hinduistow przed atakami, moze firmy europejskie powinny wstrzymac zatrudnianie hinduiskich pracownikow, zwlaszcza w obszarze IT.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.