Tybetański mnich podpalił się w Chinach

W chińskiej prowincji Syczuan na południowym zachodzie kraju znowu podpalił się tybetański mnich. Jak poinformowała jedna z tybetańskich grup na emigracji, był to już dziesiąty w tym roku przypadek samospalenia w tej prowincji i czwarty śmiertelny.

38-letni buddyjski mnich oblał się benzyną i podpalił we wtorek rano, podczas uroczystości religijnych przed jednym z klasztorów. W ten sposób zaprotestował przeciwko chińskiemu panowaniu w Tybecie. W krytycznym stanie został przewieziony do szpitala.

Pierwsze samospalenie miało miejsce w marcu, w trzecią rocznicę antychińskich zamieszek w Tybecie, podczas których zginęło co najmniej 13 osób.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.