Policja izraelska zatrzymała 19 lipca w Hajfie konserwatywnego rabina Dova Haiyuna, zarzucając mu, że w sposób niedozwolony udzielał ślubów wbrew zasadom Najwyższego Rabinatu Izraela. Według miejscowej prasy było to pierwsze zatrzymanie w takiej sprawie od czasu, gdy w 2013 uchwalono przepisy, według których w Izraelu za ważny uznaje się jedynie ślub zawarty w tymże Najwyższym Rabinacie.
Kneset uchwalił w czwartek ustawę określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego". W nowym prawie zapisano, że "rozwój osadnictwa żydowskiego leży w interesie narodowym", a "cała i zjednoczona Jerozolima" jest stolicą państwa.
Wskazuje na to kard. John Olorunfemi Onaiyekan.
Dla osób poniżej 40 roku życia wiara przestaje być bardzo ważna. To już globalna tendencja.
O powołaniu do życia na misjach, trwającej zaledwie rok budowie ogromnej szkoły, terrorystach z Boko Haram i nadziei dla Nigerii mówi s. Elżbieta Blok ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame.
Stanowili niegdyś połowę mieszkańców miasta, byli kupcami, rzemieślnikami, przedsiębiorcami. Teraz ich śladami będzie można chodzić, korzystając z dwujęzycznej książeczki - przewodnika.
Ekumeniczna Wspólnota w Taizé zabiega o dobre relacje chrześcijan i muzułmanów. W ubiegły weekend już po raz drugi odbyło się tam spotkanie przyjaźni, gromadzące młodych wyznawców obu tych religii.
Dlaczego w żydowskiej deklaracji niepodległości zamiast przywołania Boga Izraela znalazła się „kompromisowa” formuła: „Pokładając wiarę w Opoce Izraela”?
Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie są dla tego regionu gwarantem różnorodności. Jeśli ich zabraknie nie będzie tam już najmniejszych szans na pokój. Wskazuje na to Souraya Bechealany, jedyna kobieta, która w czasie spotkania w Bari zasiadła przy okrągłym stole do rozmowy z Papieżem i patriarchami.
Akcja została przeprowadzona we współpracy z UNICEF-em.