Akcja została przeprowadzona we współpracy z UNICEF-em.
Siły wojskowe Nigerii uwolniły 183 nieletnich w wieku od 7 do 18 lat, którzy zostali porwani i zniewoleni przez Boko Haram – islamską organizację terrorystyczną działąjącą w tym afrykańskim kraju.
W północno-wschodniej Nigerii, w Maiduguri, wojsko uwolniło 8 dziewcząt i 175 chłopców więzionych i wykorzystywanych przez terrorystów z Boko Haram. Jak zauważył dyrektor włoskiego oddziału UNICEF-u Paolo Rozera, byli oni wykorzystywani jako żołnierze do zabijania ludzi i wspierania tego ugrupowania. Niejednokrotnie byli też molestowani seksualnie. „Mówiąc o dzieciach–żołnierzach – zauważył Rozera – zapomina się, że chodzi tu naprawdę o dzieci, które wbrew swojej woli zostały porwane i zrekrutowane do oddziałów zbrojnych. Teraz UNICEF musi przekonać wojska rządowe, że dzieci te są ofiarami i nie miały wyboru. Do bycia w Boko Haram zostały zmuszone”.
W Nigerii UNICEF angażuje się nie tylko w uwalnianie dzieci-żołnierzy, ale także pomaga w ich późniejszej integracji ekonomicznej i społecznej. Ofiarom porwań zapewnia też wsparcie psychologiczne, różnego rodzaju praktyki rozwojowe i pomaga w poprawie ich warunków życia.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…