Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Należał do szkoły koranicznej uważanej za wylęgarnię islamistów.
W trwających od czwartku starciach między sunnitami i szyitami w północno-zachodnim Pakistanie zginęły 82 osoby, a 156 zostało rannych; w niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała w niedzielę agencja AFP.
Co najmniej 33 osoby zginęły, a 25 zostało rannych w starciach pomiędzy wyznawcami sunnickiego i szyickiego rytu islamu.
Adwokat chrześcijanina zapowiedział złożenie apelacji od wyroku - podała agencja AP.
Udaremniono próbę linczu.
Pakistan to drugi po Indonezji najliczniejszy kraj muzułmański na świecie.
Co najmniej 52 osoby zginęły, a 58 zostało rannych w piątkowym ataku na zgromadzenie religijne z okazji urodzin proroka Mahometa w prowincji Beludżystan na południowym wschodzie Pakistanu - poinformował Reuters, powołując się na lokalną policję. Przekazała ona, że był to atak samobójczy.
Pakistańscy chrześcijanie w Jaranwali starają się powrócić do normalnego życia po atakach wzburzonego muzułmańskiego tłumu w połowie sierpnia. Sytuacja nadal jest jednak niespokojna. W niedzielę postrzelony został protestancki pastor.
Szczególnie trudna pozostaje sytuacja młodych kobiet.
Kościół w Pakistanie jest młody – ok. 65 proc. praktykujących katolików ma mniej niż 40 lat.