Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Premier Pakistanu Nawaz Sharif określił w czwartek ukamienowanie kobiety przez jej rodzinę przed budynkiem sądu w Lahore jako czyn całkowicie nie do zaakceptowania; zażądał od lokalnych władz podjęcia w tej sprawie natychmiastowych działań.
Zgromadzenie Narodowe Pakistanu jednogłośnie przyjęło rezolucję potępiającą „ataki na miejsca święte mniejszości” i wezwało władzę wykonawczą do podjęcia niezbędnych środków, aby je chronić - poinformowała agencja AsiaNews.
W pakistańskim Pendżabie 68 szyickich adwokatów zostało oskarżonych przez sunnickich ekstremistów o bluźnierstwo. Pretekstem było to, że adwokaci zażądali dymisji miejscowego szefa policji, który pobił jednego z ich kolegów.
Trwa modlitewny protest katolików przeciwko przemocy wobec małoletnich dziewcząt. Został on sprowokowany ostatnią falą gwałtów na dzieciach. W ciągu zaledwie kilku dni muzułmanie brutalnie zgwałcili trzy dziewczynki w wieku od 6 do 9 lat. Jedna z nich zmarła, a dwie przebywają w szpitalu, w tym 7-letnia Sara w stanie ciężkim.
Co najmniej 700 chrześcijanek każdego roku zmuszanych jest siłą w Pakistanie do poślubienia muzułmanina. Podobny los spotyka także dziewczęta wyznające hinduizm (300 rocznie).
Co najmniej 23 osoby zginęły, a 39 zostało rannych w środę w zamachu bombowym na popularnym bazarze na przedmieściach stolicy Pakistanu, Islamabadu - poinformowały siły bezpieczeństwa i służby medyczne.
Pakistańscy islamiści zamordowali chrześcijankę, która ukrywała swego kuzyna, konwertytę z islamu na chrześcijaństwo.
Pod błahym pretekstem odroczono kolejny raz proces apelacyjny Asii Bibi.
Nieznani sprawcy wrzucili granaty do kina w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu podczas wyświetlania filmu pornograficznego, zabijając co najmniej 12 osób i raniąc 16 - podała we wtorek policja. To drugi atak na kino w tym mieście w ostatnim czasie.
W wyniku wybuchu bomby zginęło we wtorek 22 szyickich pielgrzymów podróżujących autobusem w prowincji Beludżystan na zachodzie Pakistanu - podała pakistańska policja. Ofiar może być więcej, ponieważ 20 rannych jest w stanie krytycznym.