Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Hiszpańska gazeta "El Mundo" pisze w środę, że "arabskiej wiośnie w Libii i Tunezji zagraża islamizm". Reuters wyraża natomiast opinię, że islamiści będą tam odgrywali większą rolę, ale trudno jeszcze powiedzieć, jaką.
Nowy przywódca Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri, pogratulował libijskim powstańcom opanowania Trypolisu i wezwał ich do wprowadzenia szarijatu. Zaapelował do Algierczyków, by zbuntowali się przeciwko prezydentowi Abdelazizowi Buteflice - podała w środę agencja AFP.
Libijscy imamowie wezwali do zbiorowych modłów w piątek, na głównym placu Trypolisu, będącego bastionem reżimu Muammara Kadafiego. Wierni mają prosić Allacha o ochronę Libii przed nalotami NATO i atakami antyreżimowych powstańców.
„Kończąc odprawianie Mszy świętej, zauważyłem na końcu kościoła około 10 muzułmańskich kobiet. To zdarzyło się pierwszy raz w ciągu 40 lat w Libii” – opowiada agencji Fides abp Giovanni Innocenzo Martinelli, wikariusz apostolski Trypolisu.
Kilka tygodni temu na kairskim placu Tahrir przeciwko rządom Hosniego Mubaraka wspólnie protestowali muzułmańscy Arabowie i chrześcijańscy Koptowie.
Apel do Europy, by nawróciła się na islam, był prowokacją i wyrazem braku szacunku dla papieża. W rozmowie z rzymskim dziennikiem „La Repubblica” sekretarz watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów abp Robert Sarah jako jedyny przedstawiciel Watykanu komentuje niedzielną wypowiedź Muammara Kadafiego, która wywołała ożywione reakcje we Włoszech.
Przywódca Libii Muammar Kadafi powiedział w Rzymie, że "islam powinien stać się religią całej Europy". Kadafi, przebywający w Wiecznym Mieście z okazji drugiej rocznicy podpisania włosko-libijskiego układu o przyjaźni, poprowadził wykład na temat islamu.