Islamskie prowokacje?

Apel do Europy, by nawróciła się na islam, był prowokacją i wyrazem braku szacunku dla papieża. W rozmowie z rzymskim dziennikiem „La Repubblica” sekretarz watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów abp Robert Sarah jako jedyny przedstawiciel Watykanu komentuje niedzielną wypowiedź Muammara Kadafiego, która wywołała ożywione reakcje we Włoszech.

Hierarcha ma nadzieję, że zrozumieli to europejscy chrześcijanie. Jego zdaniem autentyczne zagrożenie stanowi w tym momencie nie ofensywa islamu, lecz „relatywizm, nie przywiązywanie wagi do wiary, słabość religijna i obojętność na sacrum”. „To są autentyczni 'nieprzyjaciele' naszej wiary, którzy mogliby stworzyć podatny grunt dla ewentualnego przenikania islamu do Europy” - mówi abp Sarah rzymskiemu dziennikowi.

Hierarcha przypomina też, że poważnym problemem pozostaje tak zwana wzajemność i wolność religijna na obszarach zdominowanych przez muzułmanów. „La Repubblica” zwraca uwagę, że o rzymskiej wizycie libijskiego przywódcy nie wspomniały ani słowem „L'Osservatore Romano” i Radio Watykańskie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.