Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Nad Sekwaną w ciągu miesiąca zniszczono 84 świątynie. Muzułmanin zamordował młodą katoliczkę, gdy wyszła z kościoła. MSZ i biskupi Francji wydali nowe instrukcje w sprawie ochrony kościołów.
Ekstremiści z Państwa Islamskiego zamordowali pięciu dziennikarzy pracujących dla libijskiej telewizji we wschodniej części Libii - poinformował w poniedziałek jeden z wojskowych dowódców libijskich. Dziennikarze byli zaginieni od sierpnia 2014 roku.
Brytyjska prokuratura oskarżyła 14-letniego chłopca z Blackburn o nakłanianie do zamachów terrorystycznych w Australii i zabijania niewinnych osób w czasie państwowego święta - Dnia ANZAC. Postawiono mu dwa zarzuty - poinformowała w czwartek BBC.
Planował go młody mężczyzna – student informatyki znany z sympatii do radykalnego islamu.
Siły powietrzne Kenii w nocy z niedzieli na poniedziałek przeprowadziły ataki lotnicze na dwa obozy islamistów z Al-Szabab w sąsiedniej Somalii - poinformowała armia w poniedziałek. W niedawnym ataku Al-Szabab na kampus uniwersytetu w Kenii zginęło 150 osób.
Liczba ofiar czwartkowego zamachu na kampus uniwersytecki w Garissie na wschodzie Kenii może sięgnąć 150 - podało kenijskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Zamachowcy poinformowali, że przetrzymują jeszcze wielu zakładników.
Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) przejęli w środę kontrolę nad większością obszaru należącego do obozu dla uchodźców znajdującego się w południowej części stolicy Syrii, Damaszku - podała agencja Reutera, powołując się na relacje świadków.
Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział, wraz z innymi zagranicznymi przywódcami, w niedzielnym marszu w Tunisie przeciw terroryzmowi. W stolicy Tunezji prezydent podkreślał, że Polska uczestniczy w działaniach zmierzających do usuwania zagrożenia terroryzmem.
Ponad 40 osób zginęło w atakach dżihadystów z ugrupowania Boko Haram na lokale wyborcze na północnym wschodzie Nigerii - poinformowały w sobotę wieczorem nigeryjskie źródła bezpieczeństwa.
Organizacja Państwo Islamskie (IS) zwerbowała co najmniej 400 dzieci w ciągu ostatnich trzech miesięcy, przeprowadziła ich szkolenie wojskowe i akcję indoktrynacyjną - poinformowało we wtorek opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.