Izrael: Napisali "śmierć chrześcijanom"

Na klasztorze w Jerozolimie, zbudowanym na miejscu, gdzie - jak głosi tradycja - rosło drzewo, z którego zrobiono krzyż Jezusa, ktoś napisał po hebrajsku "śmierć chrześcijanom". Akt wandalizmu nosi znamiona radykalnych osadników żydowskich - pisze Reuters.

Reklama

Rzecznik izraelskiej policji Micky Rosenfeld poinformował we wtorek, że na zewnętrznej ścianie XI-wiecznego Klasztoru Krzyża Świętego wandale wypisali też słowo "cena".

Reuters pisze, że przypomina to akty wandalizmu żydowskich osadników, wymierzone przeciwko meczetom i palestyńskim domom na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu; "cena" nawiązywała tam do zapowiadanego przez osadników odszkodowania, jakiego zamierzają żądać za każdą podejmowaną przez rząd Izraela próbę ograniczenia osadnictwa żydowskiego.

Rosenfeld poinformował też, że wandale zniszczyli dwa samochody zaparkowane przed klasztorem. Policja wszczęła śledztwo.

"Jestem kapłanem i wybaczam" - powiedział agencji Reutera ojciec Claudio z klasztoru, którym zarządza grecki Kościół prawosławny.

«« | « | 1 | » | »»
 • kriss
  07.02.2012 13:42
  Tak...Żydzi napiszą "śmierć chrześcijanom", kapłan katolicki mówi "wybaczam" - nie ma tematu.

  Ktoś napisze w Polsce "Jude Raus" - może trafić do więzienia, poza tym wszyscy, łącznie z czołowymi politykami mówią o świętym oburzeniu.

  Nie jestem antysemitą, ale traktujmy się na równi.
 • syn gromu
  08.02.2012 02:29
  Skala jest /niestety/powalajaca NA NASA niekorzysc.Krakow,Lodz nine miasta.Zobacz NA murach.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama

  Reklama

  Reklama