Do Kościoła rzymskokatolickiego należy w Polsce 32 mln 190 tys. osób, a wszystkich zarejestrowanych w naszym kraju wyznań religijnych jest ponad 200, z czego najwięcej (139) chrześcijańskich. W 2021 r. było 29 tys. 638 katolickich księży, w tym 5728 zakonników. Liczba sióstr zakonnych wynosiła 17 tys. 786. W seminariach duchownych studiowało 1325 alumnów diecezjalnych i 627 alumnów zakonnych - takie m.in. dane zostały zgromadzone przez GUS w publikacji "Wyznania religijne w Polsce w latach 2019–2021".
Jego zdaniem izraelski rząd powinien pracować nad zachowaniem zróżnicowanej tkanki społecznej i „nie tworzyć więcej podziałów i napięć”.
W tle - tworzenie nowego rządu.
Boże Narodzenie – jedno z najpopularniejszych, a zarazem najważniejszych i najbardziej rodzinnych świąt na świecie, i to nie tylko chrześcijańskim – jest oficjalnie zakazane w co najmniej pięciu krajach, głównie muzułmańskich.
- Mamy do czynienia w Polsce z radykalną tendencją wzrostową w obszarze naruszeń wolności religijnej – pisze w swej analizie dla KAI dr Przemysław Komorowski z Laboratorium Wolności Religijnej w Toruniu. Badacz dodaje, że „skala wzrostu naruszeń pokazuje z jednej strony istotny spadek szacunku dla katolicyzmu w społeczeństwie, z drugiej zaś nieskuteczność norm prawnych w zakresie prewencji”.
– Z dużą dozą naiwności wzięliśmy za pewnik, że ludzie, młodzież żyją wiarą. Dzisiaj nie można zakładać, że ludzie w Europie powszechnie wierzą w Boga. Minęły już czasy, w których dorastaliśmy w wierze – powiedział w rozmowie z KAI ks. Fabio Rosini kierujący biurem ds. powołań w diecezji rzymskiej.
W Nowej Zelandii doszło do reformy oświaty, która zagroziła nauce wiary w szkołach katolickich. Jak zaznacza jednak jeden z tamtejszych dyrektorów, udało się porozumieć z ministerstwem oświaty.
Rozważamy blokowanie kont bankowych kobiet, które nie stosują się do obowiązującego w kraju nakazu noszenia hidżabu, chusty zakrywającej włosy - poinformował Husajn Dżalali, członek komisji ds. kultury parlamentu Iranu, cytowany przez włoską agencję Ansa.
Podczas Akcji "Reinhardt" zginęło dwa miliony Żydów, tylko z powodu swojego pochodzenia. Ofiary upamiętniono w 80. rocznicę jej rozpoczęcia. Wydarzenia w Lublinie zorganizowało Centrum Heschela KUL.
Gdyby chcieć pokazać wszystkie świadectwa ratowania dzieci żydowskich, film Macieja Fijałkowskiego o m. Getter, Franciszkance Rodziny Maryi musiałby trwać nie 50 minut, a 50 godzin.