Życzenia biskupów na muzułmańskie święto

Francuscy biskupi zgromadzeni na jesiennej sesji plenarnej w Lourdes przesłali życzenia muzułmanom z okazji obchodzonego przez nich święta Ofiarowania (Id al-Adha)

Upamiętnia ono, opisaną także w Biblii, ofiarę Abrahama – „ojca w wierze” żydów, chrześcijan i muzułmanów.

Zwracając się do „drogich przyjaciół muzułmanów” przewodniczący rady episkopatu ds. stosunków międzyreligijnych, bp Michel Santier i dyrektor Krajowego Biura ds. Relacji z Islamem, ks. Christophe Roucou przypominają wspólne spotkania wyznawców trzech religii, jakie odbyły się we Francji na wzór Dnia Refleksji, Dialogu i Modlitwy o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie w Asyżu na zaproszenie Benedykta XVI. Wyrazili radość z tego, że „mogliśmy razem dać znak, że wierzący mogą zjednoczyć swe wysiłki w służbie pokojowi i sprawiedliwości, podczas gdy niektórzy rozpowszechniają tezę, że są one przyczyną przemocy i wojny”.

Prosimy Boga o pomoc w podjęciu inicjatyw, dzięki którym ustąpi lęk i w okazaniu solidarności narodom, które weszły na drogę osiągania godności i wolności. Wyrażają też życzenie, by prawo do wolności sumienia i wyznania było wszędzie szanowane.

– Modlimy się do Boga, Pana świata i miłosiernego Ojca całej ludzkości, aby nawrócił nasze serca i uczynił nas twórcami pokoju i sprawiedliwości – głosi tekst życzeń.

Święto Ofiarowania jest tradycyjnie czasem pielgrzymek do Mekki. W tym roku przybyło tam niemal 3 mln wyznawców islamu, 5 proc. więcej niż w roku ubiegłym, gdy zanotowano 2 789 399 pielgrzymów.

«« | « | 1 | » | »»
 • K Postek
  08.11.2011 16:32
  Chrystus powiedział "Pokój MÓJ Wam daję". Jak więc można budować jakikolwiek trwały pokój bez fundamentu Jego prawdy?

  Francuscy biskupi po raz kolejny pokazują że do apostazji im już niedaleko.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.