Najbardziej prześladowani

Z najnowszego raportu „Męczennicy 2011” wynika, że niezmiennie chrześcijanie stanowią najbardziej prześladowaną grupę religijną. W ponad 70 krajach świata dochodzi do dyskryminacji chrześcijan ze względu na wyznawaną wiarę

O tym wspomina na łamach „Naszego Dziennika” Małgorzata Pabis.

Dokument opublikowany został przez ewangelicką agencję informacyjną Idea oraz Dzieło Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom „Open Doors”. Jak wynika z raportu, dyskryminacja chrześcijan, która jest dziełem radykalnych muzułmanów, sprawia, że coraz więcej wyznawców Chrystusa opuszcza Bliski i Środkowy Wschód.

Na liście krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, w pierwszej dziesiątce znajduje się osiem państw arabskich. Już od 10 lat na pierwszym miejscu jest komunistyczna Korea Północna. Na dalszych pozycjach zapisano: Iran, Afganistan, Arabię Saudyjską, Somalię, Malediwy, Jemen, Irak, Uzbekistan oraz Laos.

Dziennikarka „Naszego Dziennika” pisze także o styczniowym raporcie „Prześladowani i zapomniani” na temat represji wobec chrześcijan w latach 2009-2010, przygotowanym przez organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Mowa w nim o 200 milionach osób brutalnie prześladowanych z powodu wiary i 170 tysiącach zamordowanych. Dokument informuje, że w ponad 70 krajach świata dochodzi do dyskryminacji chrześcijan ze względu na wyznawaną wiarę. Najgorszy los spotyka ich m.in.: w Afganistanie, Chinach, Korei Północnej, Myanmarze, Iraku, Pakistanie, Nigerii, Sudanie, Wietnamie oraz w Zimbabwe.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.