Erewań: Politycy nie rozwiążą konfliktu

Deklarację w sprawie pokojowego rozwiązania konfliktu o Górski Karabach podpisali wczoraj w Erywaniu trzej główni zwierzchnicy religijni tego kaukaskiego regionu

Zaapelowali oni do strony ormiańskiej i azerskiej o natychmiastowe wycofanie snajperów z linii frontu i o zakończenie przelewu krwi. Deklarację podpisali: patriarcha Cyryl z Cerkwi moskiewskiej, katolikos wszystkich Ormian Karekin II i kaukaski przywódca muzułmański Allahshukur Pashazade. Duchowni wyrazili poparcie dla wysiłków Grupy Mińskiej OBWE, pracującej od lat nad pokojowym kompromisem dla separatystycznej enklawy ormiańskiej w Azerbejdżanie. Konflikt ten kosztował już życie ok. 30 tys. ludzi. W ubiegłym tygodniu azerscy snajperzy zabili dwóch żołnierzy z Górskiego Karabachu. Była to zemsta za wcześniejsze zastrzelenie siedmiu żołnierzy Azerbejdżanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.