Katolicy, prawosławni i żydzi o kryzysie rodziny

Rodzina w kryzysie” to temat europejskiej konferencji międzyreligijnej trwającej od 5 do 7 grudnia w Wiedniu.

Jej inicjatorem jest Arthur Schneier, nowojorski rabin urodzony przed wojną w stolicy Austrii, założyciel i prezes fundacji Apel Sumienia (Appeal of Conscience). To on przed trzema laty, 19 kwietnia 2008 r., gościł Benedykta XVI w synagodze podczas jego wizyty w Nowym Jorku.

W trzydniowej konferencji biorą udział przedstawiciele Kościoła katolickiego, Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i wyznawców judaizmu. Na czele poszczególnych delegacji stoją: arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn, kierujący wydziałem zewnętrznych kontaktów kościelnych patriarchatu moskiewskiego metropolita Hilarion i główny rabin Moskwy Pinchas Goldschmidt, przewodniczący konferencji rabinów Europy. Do udziału zaproszono również europejskich parlamentarzystów. Program obejmuje też spotkania z prezydentem i z kanclerzem Austrii.

Kolejne sesje wiedeńskiej konferencji o kryzysie rodziny zatytułowano: „Rodzina a wspólnota religijna”, „O prorodzinne prawodawstwo w Europie”, „Etyka seksualna” oraz „Rodzice a dzieci”. Dyskutuje się m.in., czy małżeństwo w postmodernistycznym społeczeństwie znalazło się w kryzysie jako instytucja. Podejmowane są kwestie rozwodu, trudnej sytuacji materialnej wielu rodzin, regulacji urodzeń i aborcji, podejścia do świętości małżeństwa, wpływu internetu i mediów na życie rodzinne oraz przekazywania tradycji religijnych dzieciom.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama