Podpalanie meczetów to wypowiedzenie wojny przez Żydów

Podpalanie świętych miejsc jest wypowiedzeniem wojny Palestyńczykom przez żydowskich osadników - powiedział wczoraj rzecznik prezydenta Mahmuda Abbasa, reagując w ten sposób na podpalenie meczetu pod Ramallą, a dzień wcześniej innej świątyni w Jerozolimie.

Nabil Abu Rudeina, rzecznik przywódcy Autonomii Palestyńskiej, uważa, że za podpalenia meczetów odpowiedzialny jest rząd Izraela. Rudeina wezwał społeczność międzynarodową do interwencji w tej sprawie.

Podpalenie meczetu we wsi Burka koło Ramalli na Zachodnim Brzegu Jordanu zostało odkryte przez wiernych przybyłych na poranne modły. Zdołali oni szybko ugasić płomienie i świątynia nie spłonęła; zniszczone zostały tylko meble i dywany.

Rozgniewani mieszkańcy Burki zaatakowali i przepędzili izraelskich śledczych, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, żeby zbadać sprawę.

Sprawcy podpalenia pozostawili na murach świątyni napisy obraźliwe dla muzułmanów. Były też wśród nich nazwy nielegalnych osiedli żydowskich przewidywanych do zniszczenia przez władze Izraela. Chodzi o te nowe kolonie, które powstały z inicjatywy samych osadników, bez zgody rządu i niezależnie od jego polityki kolonizacyjnej.

Radykalni osadnicy żydowscy są przekonani, że zasiedlanie biblijnej Judei i Samarii jest ich misją i ostro przeciwstawiają się rządowi, który próbuje ich mitygować w obawie przed reakcjami świata. W ciągu ostatnich dni doszło do kilku incydentów z użyciem przemocy oraz aktów wandalizmu przypisywanych żydowskim radykałom związanym z ruchem osadniczym.

Palestyńczycy stoją na stanowisku, że wszystkie kolonie żydowskie na Zachodnim Brzegu są nielegalne i odmawiają wznowienia jakichkolwiek rokowań pokojowych z Izraelem dopóty, dopóki kontynuuje on politykę osadnictwa. Potępia ją też społeczność międzynarodowa.

Na obszarze Zachodniego Brzegu i wschodniej Jerozolimy mieszka już ponad pół miliona Żydów.

«« | « | 1 | » | »»
 • Paul
  16.12.2011 23:57
  Jedni warci drugich...
 • max
  18.12.2011 20:41
  To są mąciciele na całym swiecie. To jest ich biznys na wojnach zarabiają najwięcej. A w kazdym kraju mają swoich ludzi i na nawyższych stanowiskach rządowych, medialnych i bankowych. Dlatego grabią co się tylko daje i przez to są tacy silni bo znajdują judaszów do współpracy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.