Nigeria: Nie ustaje przemoc

Mimo ciągłych apeli o zaprzestanie przemocy, w Nigerii nie ustają zamachy bombowe przypisywane islamskiej sekcie Boko Haram, która dąży do wprowadzenia w całym kraju muzułmańskiego prawa szariatu

18 grudnia w Malikali w stanie Kaduna przynajmniej jedna osoba zginęła, a wiele odniosło rany wskutek eksplozji tajnej wytwórni środków wybuchowych, należącej do tej sekty. Tego samego dnia policja odkryła inną taką wytwórnię w mieście Kano. A dzień wcześniej trzech członków sekty poniosło przypadkowo śmierć, nieumiejętnie manewrując bombą przygotowywaną do kolejnego zamachu.

Wobec fali terroryzmu nigeryjscy biskupi zaapelowali niedawno do wszystkich mieszkańców tego afrykańskiego kraju o pokój i zgodę, przestrzegając przed przemocą. Stała rada episkopatu wydała 9 grudnia w stołecznej Abudży komunikat, w którym podkreśla pilna konieczność pojednania i sprawiedliwości. „Jak już często powtarzaliśmy, Nigeryjczycy muszą się nauczyć żyć w pokoju, bo inaczej wzajemnie się wyniszczą” – piszą biskupi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIGERIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.