Religia sposobem na szczęście

Europejczycy są tym bardziej szczęśliwi, im bardziej są religijni, zwłaszcza, gdy są katolikami bądź protestantami – wynika z badań zrealizowanych przez Uniwersytet Nawarry w Hiszpanii.

Analizy zostały przeprowadzone na podstawie danych pochodzących z 24 krajów Starego Kontynentu. Poczucie szczęścia jest wprost proporcjonalne do zaangażowania religijnego – wykazali hiszpańscy uczeni. Największymi szczęśliwcami okazali się konserwatyści i to pomimo etycznego rygoryzmu, którego wymaga od nich wiara. Ale dotyczy to jedynie katolików i protestantów. Ani prawosławni, ani muzułmanie czy wyznawcy innych wschodnich religii nie czują się w Europie szczęśliwi.

«« | « | 1 | » | »»
 • pet
  09.01.2012 15:34
  Taaaak...wystarczy popatrzeć na Polaków jacy są "szczęśliwi". Ciekawe na jakiej grupie robiono te badania? Czyżby na bogatych, uśmiechniętych, nie mających problemów, itd.
 • Rafał
  09.01.2012 15:35
  Dla mnie osobiście religia jest sposobem na szczęście, ponieważ mając uporządkowany system wartości, jaki stwarza religia, to żyje się łatwiej.
  Dzięki religii i wierze mam oparcie i mogę się swobodnie realizować.
  Mogę wszystko, w Tym, w którym mnie umacnia!
  Każdemu życzę by znalazł własną Drogę.
 • POLONUS
  10.01.2012 18:16
  Najięcej szczęścia daje dobrze wykonana praca. Jest to najważniejsza z powinnosci, i najwazniejsza rzecz w chwilach utrapienia. Modl się ale i pracuj. To najważniejsze motto do życia każdego katolika.
 • Małgosia
  30.06.2012 12:07
  Zaczęłam kolekcjonowac ciekawe badania. To jest fascynujące. Szkoda, że autorzy arykułu nie podają dokładniejszych danych, więc trzeba sobie samemu znaleźc w sieci stosowny naukowy artykuł.
  Czytałam parę lat temu w Time lub Newsweeku badania, z których wynikało, że katolicy, konserwatywni w sprawach seksu, są najbardziej zadowoleni ze swojego życia seksualnego, zaś najmniej - single łapiący okazjonalnych partnerów. Czy ktoś zna bliższe dane badaczy?
  Podobnie zaskakują ostatnio opublikowane rzetelne naukowe badania Regenerusa nt. dzieci rodziców jednej płci. Znalazłam ślad w Gościu. Dzięki Gościu!
  Może warto gromadzic dane i badania naukowe "pod prąd"? Mam głębokie przekonanie, że my, wierzący w Chrystusa nie jesteśmy żałośni i nierozsądni, ale jesteśmy... szczęściarzami!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.