Szukanie korzeni

17 stycznia, już po raz dziewiąty będziemy przeżywać w diecezji wrocławskiej Dzień Judaizmu.

Głównym miejscem uroczystej modlitwy dialogu, spotkań oraz targów kultury żydowskiej będzie aula Papieskiego Wydziału Teologicznego.

W tym roku organizatorzy przygotowali także koncert muzyki żydowskiej oraz dyskusję panelową na temat męczenników w judaizmie i chrześcijaństwie. Siostra Sybilla Edyta Kołtan, marianka, która od początku angażuje się w przygotowanie tego wydarzenia we Wrocławiu zwraca uwagę, że ten dzień w całej Polsce poprzedza Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

-To znak, że zanim rozpoczniemy modlitwę ekumeniczną powinniśmy uświadomić sobie, gdzie są nasze korzenie, a tego dowiemy się wtedy, gdy razem zwrócimy się do żydów, poznamy ich zwyczaje, tradycje i lepiej poznamy judaizm. Podkreśla także, że nie bez znaczenia jest fakt, iż nazwa święta brzmi: Dzień Judaizmu w Kościele katolickim.

- Ona przypomina, że ten dzień jest bardziej potrzebny katolikom, by zagłębiając się w judaizm coraz pełniej rozumieli chrześcijaństwo.                            
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.