Wybuch podczas szyickiego święta

18 osób zginęło, a co najmniej 30 zostało rannych w wyniku wybuchu w pakistańskim mieście Chanpur podczas obchodów w niedzielę szyickiego święta Arbain. Policja sprawdza, czy był to rozmyślny atak bombowy, czy przypadkowa eksplozja.

"Badamy, czy był to atak bombowy, czy przypadek. Nasi funkcjonariusze są na miejscu zdarzenia, ale jeszcze nie możemy potwierdzić, czy był to atak bombowy" - powiedział wyższy rangą policjant cytowany przez agencję Reutera.

Z kolei według agencji Associated Press, która powołuje się na lokalną policję, eksplodowała bomba, być może podłożona zawczasu na trasie procesji. Wybuch nastąpił, gdy pielgrzymi wyszli z meczetu. Nikt dotąd nie przyznał się do odpowiedzialności za atak - dodaje AP.

Szyici stanowią około 20 proc. ludności Pakistanu. Ich procesje w trakcie świąt religijnych są często atakowane przez bojówkarzy sunnickich. Niedzielna procesja była częścią obchodów Arbain, jednego z głównych świąt szyickich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.