Początek podboju świata?

„Choć zmarł czternaście wieków temu, jego imię wymawia codziennie co piąty człowiek na ziemi. Przez jednych uwielbiany, dla innych jest ucieleśnieniem diabła. Jaki wpływ ma we współczesnym świecie sierota wychowana pośród piasków pustyni?”.

Tak zaczyna się tekst artykułu „Narodziny proroka. Początek podboju świata”, opublikowany dziś w serwisie Religia.onet.pl. Jego autorka, Maria Rąbek, poświęciła go postaci Mahometa.

Rąbek pokrótce omawia biografię muzułmańskiego proroka, zauważając, że np. w Koranie znajduje się bardzo mało informacji na jego temat. W tekście świętej księgi islamu jego imię pojawia się ledwie czterokrotnie.

Autorka artykułu wspomina też m.in. rok 610, kiedy to Mahometowi w grocie ukazać miał się archanioł Gabriel i rozkazał mu wyrecytować wersy, które z czasem złożyły się na 96 rozdział Koranu.

Dalsza część „Narodzin proroka…” poświęcona jest ekspansji islamu i potyczkom wojsk europejskich z muzułmanami. Przywołany zostaje np. rok 732 roku, kiedy to Karol Młot zwyciężył pod Poitiers, czy wiedeńska Victoria króla Jana III Sobieskiego z 1683 roku.

Wreszcie publicystka koncentruje się na tzw. islamie XXI wieku, zauważając, iż „statystyki podają, że wyznawcy Allaha są dziś najszybciej rozrastającą grupą religijną na świecie. Muzułmanie stanowią już niemal 20% globalnej populacji, a ich liczba stale rośnie” (…) W malutkiej Holandii istnieje już około 500 meczetów, w których regularnie modli się milion wiernych”.

Więcej na ten temat w serwisie Religia.onet.pl.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.