Dzieci zmuszone do przejścia na islam

Tysiąc katolickich dzieci pochodzących z Timoru Wschodniego siłą przetrzymywanych jest w Indonezji, gdzie zostały zmuszone do przejścia na islam.

Mowa jest o dzieciach, które w 1999 r., gdy trwała walka o niepodległość Timoru Wschodniego, trafiły po opiekę indonezyjskich organizacji humanitarnych, ponieważ rodzice nie byli im w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Taki los spotkał wówczas 4 tys. dzieci. Tysiąc z nich wciąż nie może wrócić do swych rodzin. Mimo starań władz Timoru, a także działań w tym kierunku Kościoła i wielu organizacji humanitarnych, Indonezja nie chce oddać rodzicom dzieci, łamiąc tym samym fundamentalne prawa człowieka. Katolickie dzieci chodzą obecnie do muzułmańskich szkół i „wyznają islam”. Większość z nich mieszka na Jawie.

«« | « | 1 | » | »»
 • pandada
  07.02.2012 21:14
  każde dziecko katolickie zostało do tego wyznania zmuszone poprzez obrzęd chrztu w wieku przedświadomym
 • katolik
  08.02.2012 07:51
  Skoro wszystkie religie są dobre, to niech od razu wszyscy przejdą na islam, po co się upierać i narazać?
 • margarethe
  08.02.2012 08:05
  Módlmy się za te dzieci i ich rodziców, bo nie wiem czy bez pomocy "z góry" da się tą sprawę rozwiązać. Muzułmanie oddając dzieci i wiedząc, że prawdopodobnie odrzucą islam, będą musieli spełnić swój religijny obowiązek. Wiemy wszyscy jaki.
 • mnichus
  08.02.2012 15:14
  Bardzo prosiłbym o poprawienie "katolickich dzieci" na "dzieci katolickich rodziców", gdyż dzieci nie są na tyle świadome, by decydować o sprawach tak ważnych jak wiara.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.