Rabin jedzie na konsystorz

Rabin Elliot Cosgrove znajdzie się w gronie osób towarzyszących na konsystorzu arcybiskupowi Nowego Jorku kardynałowi-nominatowi Timothy Dolanowi.

Stojący na czele nowojorskiej synagogi Park Avenue rabin jest ekspertem w sprawach dialogu międzyreligijnego w Lidze Przeciw Zniesławianiu (ADL).

Informując o tym organizacja ta podkreśliła zasługi obecnego arcybiskupa Nowego Jorku dla dialogu katolicko-żydowskiego. Wyrażono też nadzieję, że nominacja kardynalska dla abp. Dolana „umocni profil hierarchy na tym polu”.

Film z rabinem Cosgrove'em:

 

HillelMedia Offit Dinner 4: Rabbi Elliot Cosgrove.wmv

«« | « | 1 | » | »»
 • Rohimir
  15.02.2012 14:18
  Jak rozumiem kardynał nie wyskoczy z jakims niegrzecznym tekstem o Mesjaszu Jezusie...
 • Rohimir
  15.02.2012 14:19
  Jak rozumiem kardynał nie wyskoczy z jakims niegrzecznym tekstem o Mesjaszu Jezusie...
 • Alex
  16.02.2012 00:10
  A ja mam od pewnego czasu dziwne przeczucie, że kard. Dolan to może być kiedyś przyszły papież... kto wie... z Nowego Jorku do Watykanu...oczywiście kiedyś, kiedyś...
 • Ajja
  16.02.2012 07:57
  Przyszły kard. Dolan ma dar wypowiadania się w sposób medialny i zrozumiały, ma też duże poczucie humoru i sporo dystansu do samego siebie - najważniejsze by zawsze wykorzystywał to mając na uwadze dobro Kościoła, a nie ADL. ADL to przerażający, antykatolicki twór, który próbuje dyktować Ojcu Świętemu kogo potępić, a kogo przyjąć na łono Kościoła i próbuje wpływać na nasze prawdy wiary. Jak by zareagowali Żydzi, gdyby katolicy dyktowali im jakie zmiany powinni uwzględnić w Talmudzie? Byłby wielki krzyk i powszechne oburzenie...
  Nie wyjaśniono należycie obecności rabina na konsystorzu, nie bardzo wiem, co o tym myśleć...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja