Pięć ofiar ataku na meczet w Kano

Pięć osób zostało zastrzelonych w piątek w meczecie w mieście Kano, na północy Nigerii - podała policja i świadkowie. Ataku najprawdopodobniej dokonali islamiści z organizacji Boko Haram.

"Dwóch mężczyzn otworzyło ogień do wiernych zgromadzonych w meczecie", zabijając pięć osób - powiedział rzecznik policji w Kano, Magadżi Madżia. Wśród ofiar jest szef lokalnej milicji, finansowanej przez rząd.

Boko Haram podejrzewa się też o zaatakowanie więzienia i komisariatu w mieście Gombe, na północnym wschodzie kraju.

Jeden ze strażników relacjonował, że uzbrojeni mężczyźni otoczyli więzienie. Następnie zaczęli strzelać i uruchamiać ładunki wybuchowe.

Mieszkańcy informują, że przez około godzinę w mieście słychać było odgłosy eksplozji oraz strzałów.

Nigeryjska sekta Boko Haram, która przeprowadziła w styczniu kilkadziesiąt zamachów, staje się filią Al-Kaidy z aspiracjami do przeprowadzania międzynarodowych ataków.

Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako "zachodnia edukacja to świętokradztwo", uciekając się do mordów i zamachów prowadzi kampanię na rzecz wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii; walczy też z tamtejszymi chrześcijanami i atakuje przedstawicieli władzy oraz sił porządkowych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.