Dlaczego z Jezusa, a z Mahometa - nie

Prezes BBC Mark Thompson stwierdził na Oxfordzie, że jego koncern nigdy nie zaatakowałby proroka islamu tak, jak atakuje Jezusa Chrystusa.

Według niego religijna dyskryminacja jest zupełnie uzasadniona. 

Thompson przyznał, że BBC nie wyemitowałoby kontrowersyjnej sztuki Jerry'ego Springera - musicalu kpiącego z osoby Zbawiciela - gdyby jego bohaterem był twórca Mahomet. - Chodzi o to, że dla muzułmanina wizerunek, a zwłaszcza komiczne lub poniżające  przedstawienie proroka Mahometa może mieć siłę groteskowej pornografii dziecięcej" - ocenił. Dodał, że chrześcijanie mają "szerokie ramiona" i  odróżnia ich "mniej więzi etnicznych".

W zeszłym roku były już prezenter wiadomości BBC Peter Sissons powiedział, że chrześcijanie to "uzasadniony obiekt ataków, ponieważ nie robią nic, kiedy są obrażani".

Jego zdaniem, pracownicy muszą podążać za taką odgórną polityką branży.

Przeczytaj też: „Dobre chrześcijańskie suki”

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PROFANACJA

 • gut
  08.03.2012 21:04
  Już katolicy przez niewierzący są nazywani eskapistami od ang. escapism od escape ‘ucieczka’) związku z tym, że katolicy milczą kiedy ich wiara jest obrażana.
 • Solidarny
  08.03.2012 21:40
  Może wzorem modlitwy przed klinikami aborcyjnymi warto zorganizować grupy modlitewne przed redakcjami gazet i TV?
  Jeszcze trochę twardości pana Dworaka i 1 777 000 podpisanych pod apelem o miejsce dla TV Trwam da przykład i wyjdzie na ulice.
 • osiołek
  08.03.2012 21:42

  osiołek uważa, bo nie myśli o tym tak, jak się tu wypowiada na łamach - bądź co bądź – GN...
  o tym osobniku z BBC, co robi, a czego by nie zrobił.
  Osiołek wie, że można być bez kultury i tak się pośmiewać i drugim grać na nerwach... (nie mówię, że to już musi być ateistą, bo on może nie wierzyć i to jego sprawa, ale kultura mu nie pozwala na takie wyśmiewania)... to tylko tchórz jest taki, co z Mahomentem by sobie na to nie pozwolił, bo się boi zemsty jego zwolenników !
  Katoliku, objechali cie tu też, ale ja bym też tak wielkiej motywacji nie dawał tu do takich głupot, prymitywizmu wyśmiewania, bo przecież takich błaznów nigdy nie zabraknie, co ze świętości będą
  drwić i się naśmiewać...

 • Tadeusz
  09.03.2012 01:31
  Bycie chrześcijaninem nie oznacza bycia frajerem. Niestety wielu chrześcijan zachowuje się tak jakby byli tymi frajerami. Te wszystkie teksty o nadstawianiu drugiego policzka to w większości mają maskować albo totalną naiwność takich chrześcijan albo strach przed otwartą obroną swojej wiary. Nie chodzi tu oczywiście o zabijanie kogoś kto coś złego powie na temat naszej wiary. Chodzi tu po prostu o odważne dawanie świadectwa, a bronić można się na wiele legalnych i zgodnych z prawem sposobów a w przypadkach naprawdę ekstremalnych można w obronie własnej albo w obronie innych nawet pozbawić życia napastnika. My chrześcijanie mamy prawo a nawet obowiązek się bronić !
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.