Syryjskie Homs już bez chrześcijan

Syryjskie miasto Homs opuściło już 90 proc. chrześcijan. Miejscowość ta stała się symbolem wojny domowej, jaka rozgrywa się na oczach całego świata.

Obecnie dobiega tam końca czystka etniczno-religijna, w której ofiarami muzułmańskich ekstremistów stali się wyznawcy Chrystusa – alarmuje tamtejszy Kościół. Ugrupowanie ściśle związane z Al-Kaidą nadzoruje eksmisje chrześcijan i zmusza ich do ucieczki z miasta. Następnie islamiści przeprowadzają grabież mienia.

Agencja Fides relacjonuje, że w oblężonym mieście Homs nadal pracują jezuici. Zakonnicy pomagają uciekinierom, organizują pomoc humanitarną i apelują do walczących stron o dialog i poszanowanie ludzkiego życia. Katolicka agencja nazywa ich świadectwo heroicznym.

Syryjskie miasto Homs ma szczególny związek ze Stolicą Apostolską. To z niego pochodził dziesiąty następca św. Piotra, papież Anicet, co świadczy od jak dawna żyją na tych ziemiach chrześcijanie zmuszani obecnie do exodusu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Iris
  21.03.2012 20:27
  Na naszych oczach rozpada się cywilizacja normalnego człowieczeństwa.Trudno znieść takie wiadomości o których milczą wielcy mediów...i zostać z tym samemu.Tak było w po nocy kryształowej w Niemczech- na oczach Europy zmuszano nieludzkimi prawami do exodusu żydów z terenu Niemiec i Austrii.Uratowano wówczas maleńki ułomek dzieci żydowskich,które przyjęła Wielka Brytania.
 • MOSCARDI
  21.03.2012 21:43
  MOSCARDI
  +To dla nas lekcja pokory. Nic nie trwa wiecznie. Z Europy chrześcijaństwo też pewnie zostanie wyrugowane - ale - nie na zawsze. Chyba pan Franciszek Kucharczak napisał, że muzułmanów którzy zniszczą Europę nawrócą misjonarze z "czarnej" Afryki!
  Jezus zwycięży!:)
 • Antoni
  22.03.2012 09:55
  I takich popierają polskie władze i Unia Europejska podejmując działania przeciw prezydentowi Assadowi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.