"Ultrakatolicy" pod lupą kontrwywiadu

Niemiecki kontrwywiad będzie intensywnie obserwować stronę internetową kreuz.net - informują w piątek niemieckie media. Portal, który rzekomo miał publikować informacje katolickie, rozpowszechnia homofobiczne, antyislamskie i antysemickie hasła.

"Zarówno artykuły, jak i komentarze zamieszczane na tym portalu internetowym często odznaczają się homofobicznymi, antyislamskimi i antysemickimi poglądami, wyrażanymi czasem w skrajnie agresywnym tonie" - napisał szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji Heinz Fromm w odpowiedzi na pytanie posła Zielonych Volkera Becka, który zwrócił się do kontrwywiadu o ocenę portalu.

Zdaniem Fromma niektóre treści przekraczają granice wolności słowa, a nawet pozwalają sądzić, że ich autorzy są przeciwnikami demokratycznego porządku.

Strona internetowa zarejestrowana jest na Bahamach, a serwer mieści się w Kanadzie. Nie wiadomo, kto stoi za portalem.

Autorzy informacji, zamieszczanych na stronie kreuz.net ("Kreuz" znaczy "krzyż") nazywają homoseksualistów "homo-zaburzonymi" i twierdzą, że skandal z molestowaniem dzieci przez katolickich duchownych to "oszustwo" i spisek wrogów Kościoła.

Bronią również konserwatywnych biskupów lefebrystów, w tym oskarżanego o negowanie holokaustu biskupa Richarda Williamsona. Lefebryści oświadczyli, że nie mają nic wspólnego z portalem.

Jeden z prowokacyjnych tytułów na kreuz.net przestrzega: "Ekumenizm z protestantami? Uwaga niebezpieczeństwo zarażenia się Aids!". Także zapowiedź szefa Urzędu Ochrony Konstytucji spotkała się z szybką i ostrą reakcją twórców portalu: "Gestapo RFN przeciw kreuz.net" - brzmi tytuł informacji.

Niemiecki episkopat ostro i kilkakrotnie potępiał treści, zamieszczane na stronie internetowej. Rzecznik Niemieckiej Konferencji Biskupów Mattias Kopp powiedział gazecie "Berliner Zeitung", że episkopat cieszy się z decyzji kontrwywiadu o obserwacji portalu.

 

 

«« | « | 1 | » | »»