Zamknięto stronę www islamistów

Niemiecka firma Netdirekt, zajmująca się świadczeniem usług internetowych, poinformowała w czwartek o zamknięciu strony internetowej islamistów, którą na jej serwerze we Frankfurcie nad Menem umieszczono bez jej wiedzy.

Jak poinformował Urząd Ochrony Konstytucji w Hesji, za tą stroną, na której znajdowały się setki materiałów wideo przedstawiających akcje "bojowników Boga", stoi terrorystyczne ugrupowanie Islamski Ruch Uzbekistanu, które prawdopodobnie powstało w 1998 roku w północnym Afganistanie. Stawia sobie ono za cel przede wszystkim obalenie prezydenta Uzbekistanu.

Według służb niemieckich, Islamski Ruch Uzbekistanu ma obecnie bazę na pograniczu afgańsko-pakistańskim. Często dochodzi do starć tego ugrupowania z armią pakistańską.

Dziennik "Frankfurter Rundschau" poinformował, że na zamkniętej właśnie stronie znajdowały się też niemieckojęzyczne materiały werbunkowe do "świętej wojny". Były tam również filmy wideo pokazujące egzekucje "zdrajców".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.