Francja: Zero tolerancji wobec islamistów

Francja zdecydowała o wydaleniu trzech radykalnych imamów i dwóch bojowników islamskich-cudzoziemców - poinformował w poniedziałek szef francuskiego MSW Claude Gueant, co potwierdza zapowiedzi zerowej tolerancji wobec islamistów po marcowych zamachach w Tuluzie.

Jeden bojownik islamski pochodzenia algierskiego i imam pochodzący z Mali zostali już w poniedziałek odesłani do swoich krajów, podczas gdy drugi imam, pochodzący z Arabii Saudyjskiej, jest obecnie poddawany tej procedurze.

Pochodzący z Tunezji bojownik islamski i turecki imam "będą wkrótce poddani procedurze wydalenia" - czytamy w komunikacie francuskiego MSW.

Francuskie władze uzasadniły swą decyzję zagrożeniem bezpieczeństwa państwa.

Ministerstwo zapowiedziało, że należy spodziewać się kolejnych wydaleń ekstremistów.

W piątek w całym kraju, głównie w Tuluzie, policja zatrzymała 19 osób należących do środowisk radykalnych islamistów. Skonfiskowano broń, w tym kałasznikowy, a także kamizelki kuloodporne.

Prezydent Nicolas Sarkozy zapowiedział tego dnia, że "będą i inne operacje, które m.in. umożliwią wydalenie z kraju osób, które nie mają nic wspólnego z Francją". Tłumaczył, że jego priorytetem jest "zapewnienie bezpieczeństwa" w kraju.

Polityka zerowej tolerancji wobec islamistów przybrała na sile po tym, gdy pod koniec marca 23-letni dżihadysta Mohamed Merah zabił w Tuluzie i pobliskim Montauban siedem osób.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama