Dalajlama w wiedeńskiej katedrze

Uznanie dla chrześcijańskich wartości wyraził Dalajlama, spotykając się z kard. Christophem Schönbornem w wiedeńskiej katedrze.

„Tysiącom ludzi nauczanie Chrystusa pozwoliło żyć w pełni. Jest to skarb dla ludzkości” – powiedział duchowy przywódca tybetańskich buddystów, kończąc wizytę w Austrii. Należy ona do serii jego spotkań politycznych i religijnych w Europie. Dalajlama zaznaczył, że podczas swych podróży zawsze odwiedza miejsca kultu. Jest pod wrażeniem nauczania Chrystusa, a wielkim przeżyciem były dla niego wizyty w sanktuariach w Lourdes i Fatimie. Z arcybiskupem Wiednia rozmawiał o różnych aspektach życia monastycznego. Kard. Schönborn odwołał się przy tym do swojego doświadczenia zakonnego jako dominikanin.

«« | « | 1 | » | »»
  • trup
    30.05.2012 20:06
    nie wiem co jest , ale dalejlama moim zdaniem daleki jest do duchowego uznania nauczania naszego Pana Jezusa Chrystusa .pomiędzy buddyzmem reprezentowanym przez dalejlamę a nauczaniem i otwartością na działanie Ducha Świętego jet daleka droga , można rzec nawet , że istnieje duchowa przepaść .
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.