Polska najlepszym przyjacielem Żydów

Antysemicki Zachód próbuje zrzucić z siebie winę, wskazując na innych

W głośnym już filmie BBC przedstawiono Polskę jako miejsce przemocy i antysemityzmu. „Nie jedźcie na Euro 2012, stamtąd możecie wrócić w trumnie!” – ostrzegał jeden z byłych angielskich piłkarzy. Również dziennikarze zniechęcali kibiców do przyjeżdżania do pełnej antyżydowskich ekscesów Polski.

Wtorkowa „Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że to w krajach Europy Zachodniej pleni się przemoc na tle rasowym. I przytacza kilka faktów: w marcu antysemita zastrzelił rabina i trójkę dzieci w Tuluzie. Przed kilkoma laty głośny był we Francji przypadek porwania młodego Żyda, który przed zamordowaniem został poddany bestialskim torturom.

Nie dalej zaś jak w ostatni weekend w miejscowości Villeurbanne w pobliżu Lyonu trzech młodych Żydów w jarmułkach o mało nie straciło życia wskutek napaści ze strony muzułmańskich imigrantów. Ciężko pobici młotkami i żelaznymi prętami trafili do szpitala.

– Liczba takich napaści gwałtownie wzrasta. Jesteśmy tym przerażeni. Nie ma wątpliwości, że Żydzi mogą obecnie czuć się znacznie bezpieczniej w Polsce niż na Zachodzie – powiedział „Rzeczpospolitej” Serge Cwajgenbaum, sekretarz generalny Europejskiego Kongresu Żydów. 

Wtóruje mu izraelski prof. Gerald Steinberg. Zauważa, że obok Francji największe zagrożenie czyha na Żydów w Wielkiej Brytanii. – To, że dziś Brytyjczycy mówią, iż Polska jest antysemicka, to nie tylko kłamstwo. To próba zrzucania winy z samych siebie – stwierdza, dodając, że Polska jest dziś najlepszym przyjacielem Żydów w Europie.

– Ludzie z zachodu Europy często wykazują się wręcz olbrzymią ignorancją. Program BBC był skrajnie nieprawdziwy. To sytuacja Żydów na Zachodzie staje się trudniejsza – powiedział „Rzeczpospolitej” Michael Schudrich, naczelny rabin Rzeczypospolitej. Zaznaczył, że stanowczo woli żyć w tolerancyjnej Polsce niż w krajach Zachodu, które już zapomniały, co słowo „tolerancja” oznacza.

«« | « | 1 | » | »»
 • Jerzy
  06.06.2012 09:13
  Zaraz, Maluczki, czy ty uważasz, że to prawda, co pisze tamta kobieta?
 • histor
  06.06.2012 09:51
  czy aby ten pan w jarmułce nie chce nas namawiać na kolejną falę imigracji żydowskiej do Polski. Ataki na żydów za zachodzie nie są bezpodstawne, panoszą się jak u siebie, zakłamują historię, oskarżają o antysemityzm i tym podobne brednie, prowokują do zachowań agresywnych...i to co robią w palestynie woła o pomstę do nieba, ataków oczywiście będzie coraz więcej, w usa również, zapracowali sobie na takie traktowanie :sachsy, goldmany, madofy, sorose itd. nie chcemy żydów Polsce, maja izrael i tam mają emigrować... tu nam są do niczego nie potrzebni, wręcz przeciwnie... nie ma tu dla nich miejsca
 • jamróz
  06.06.2012 20:02
  Ad Jerzy) Maluczki podaje link do wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki żydowskiego pochodzenia, która twierdzi, że Polacy "współpracując z nazistami dokonali masowych mordów co najmniej połowy z sześciu milionów Żydów, zabitych w Holokauście". Nie jest to prawda oczywiście. Niemniej jednak odsłania prawdziwą "miłość" niektórych Żydów do Polaków.
 • realista
  06.06.2012 22:54
  Przyjaciele reklamują Polskę na świecie.
  http://izraelczyk.pl/?cat=5
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.