Po czym poznać ekstremistę?

Muzułmanie w niemieckim landzie Dolna Saksonia są oburzeni rozprowadzaną przez władze "listą kontrolną", mającą pomóc w rozpoznawaniu skłonności młodych muzułmanów do ekstremizmu.

Urząd Ochrony Konstytucji i minister spraw wewnętrznych tego landu Uwe Schuenemann (CDU) rozpowszechniają tę broszurę wśród pracowników Urzędu ds. młodzieży oraz wśród nauczycieli. Znajduje się tam 26 wskazówek, mających świadczyć o ryzyku skłaniania się ku ekstremizmowi.

Po czym poznać ekstremistę? Broszura zaleca zwracanie uwagi na takie czynniki, jak schudnięcie, zmiana zwyczajów dietetycznych, intensywne zajmowanie się kwestią życia po śmierci, czy dłuższe podróże do krajów, zamieszkanych w większości przez muzułmanów.

Przewodniczący związku meczetów w Dolnej Saksonii Avni Altiner nie ukrywa oburzenia.

"W ten sposób powstaje atmosfera strachu" - powiedział gazecie "Neue Presse".

Jego zdaniem owa "lista kontrolna" przyczynia się do podsycania wrogości wobec islamu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.