Nowy sekretarz Rady ds. Dialogu

Benedykt XVI mianował hiszpańskiego kombonianina, ks. Miguela Ángela Ayuso Guixot, M.C.C.J. sekretarzem Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Ks. Miguel Ángelo Ayuso Guixot był dotychczas  przewodniczącym Papieskiego Instytutu Studiów Arabskich i Islamistyki. Nowy sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego urodził się 17 czerwca 1952 r. w Sewilli. W 1980 r. złożył śluby wieczyste w zgromadzeniu misyjnym kombonianów. 20 września 1982 przyjął święcenia kapłańskie i przez dwadzieścia lat pracował duszpastersko w Egipcie i Sudanie.

Uzyskał kościelny licencjat na Papieskim Instytucie Studiów Arabskich i Islamistyki oraz doktorat z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie w Granadzie. Od 1989 r. wykładał islamologię najpierw w Chartumie, a następnie w Kairze i wreszcie na Papieskim Instytucie Studiów Arabskich i Islamistyki. Przewodniczył wielu spotkaniom dialogu międzyreligijnego w Afryce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • katolik
  30.06.2012 15:34
  Dialog międzyreligijny to forma bałwochwalstwa.
  O Wierze się nie dyskutuje. Albo się Wiarę przyjmuje, albo odrzuca. Bez dyskusji. Tak jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.