Pakistan: Kobiety mordowane "honorowo"

Co najmniej 705 kobiet padło w ubiegłym roku w Pakistanie ofiarą tzw. zabójstw na tle honorowym, co w porównaniu z rokiem 2010 oznacza wzrost o około 7 procent - poinformowała w piątek pakistańska organizacja obrony praw kobiet Aurat.

Według niej, 89 proc. procesów karnych, wytoczonych w związku z tymi zbrodniami, zakończyło się uniewinnieniem sprawców.

Zabójstwa na tle honorowym popełniane są przeważnie przez mężczyzn na kobietach z ich własnych rodzin. Motywem bywa często wejście niezamężnej kobiety w związek z mężczyzną bez zgody jej rodziny.

Jak podkreśla organizacja Aurat, liczba nieujawnionych aktów przemocy wobec kobiet w Pakistanie jest znacznie wyższa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.