Kosowo: Profanacja prawosławnej cerkwi

W Kosowie sprofanowano kolejny chrześcijański obiekt sakralny. Tym razem chodzi o prawosławną cerkiew św. Michała Archanioła w miejscowości Štimlje.

Budynek był restaurowany po poprzednich zniszczeniach w czasie kosowskiego konfliktu w 1999 r. Nieznani sprawcy włamali się do świątyni, plądrując jej wnętrze. Miejscowe władze kościelne oceniły, że był to najpoważniejszy antychrześcijański atak w ostatnich latach w tym rejonie. Serbskoprawosławna Cerkiew od dłuższego czasu skarży się na dewastację historycznych budowli sakralnych w Kosowie przez muzułmańskich Albańczyków. Sprofanowana świątynia w Štimlje była odnawiana dzięki pomocy UNESCO.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.