Żydzi nietypowo uczcili kardynała

Wspólnota żydowska Mediolanu zorganizowała w południe w dniu pogrzebu kard. Carlo Marii Martiniego publiczne czytanie Psalmów na placu przed Pałacem Arcybiskupim, w którym zmarły mieszkał w latach 1979-2002 jako arcybiskup stolicy Lombardii.

W ogłoszeniu, które w wielkiej synagodze przeczytał przewodniczący miejscowej gminy żydowskiej Walker Meghnagi, zapowiedziano, że w „publicznym modlitewnym czytaniu Psalmów (Tehilim)” wezmą udział rabini: Giuseppe Laras, Alfonso Arbib, Elia Richetti i David Eliahu Sciunnach.

Do udziału w tym wydarzeniu gmina zaprosiła „wszystkich Żydów Mediolanu” i wszystkich ludzi dobrej woli, „którzy kochali Carlo Marię Martiniego”.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  03.09.2012 20:04
  "Jeślibym się jeszcze ludziom podobał, nie byłbym sługą Chrystusa” Ga 1.10, szczególnie Żydom, największym wrogom Kościoła!
 • Savonarola
  03.09.2012 22:10
  Publiczne czytanie PSalmow... Dla przecietnego rzymskiego katolika czytanie Psalmow jest zblizeniem sie do Boga i chwilowym odwroceniem sie od tego co zakorzenilo sie w Kosciele na przestrzeni wiekow. Psalmista Dawid adoruje Boga bez pomocy swietych posrednikow,patronow itp.Kosciol zatracil w jakims sensie adoracje Stworcy i wmawiajac nam,ze jestesmy za "mali" aby swje modlitwy kierowac do Boga,stworzyl cala armie swietych-posrednikow,ktorzy maja to robic niby w naszej intencji.Sw.Pawel natchniony Duchem Sw. pisze w Liscie do Tymoteusza,ze jest tylko jeden posrednik miedzy Bogiem,a czlowiekiem-JEZUS CHRYSTUS...Czytanie Psalmow zbliza do BOGA ;wszystkim,ktorzy chca adorowac Stworce,tak jak to czynil Dawid polecam na dzisiaj np. Psalm 103.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.