Prezydent Nigerii zaklina episkopat

Od sporu z prezydentem Nigerii rozpoczęły się obrady tamtejszego episkopatu.

Goodluck Jonathan przysłał na nie swego wysłannika w osobie ministra pracy. W przekazanym biskupom przesłaniu Jonathan uprzedził krytykę, której spodziewał się z ich strony. Zapewnił, że jego administracja stoi na wysokości zadania, stara się zapewnić obywatelom bezpieczeństwo, walczy z korupcją i zabiega o rozwój gospodarki. Biskupów wezwał do współpracy z władzami i do modlitwy za ojczyznę. Przestrzegł natomiast przed bigoterią i przemocą religijną.

Przewidywania nigeryjskiego prezydenta okazały się trafne. W przemówieniu otwierającym obrady episkopatu jego przewodniczący, abp Ignatius Kaigama, skupił się na nieudolności władz. Zauważył, że narastające poczucie zagrożenia rodzi w Nigeryjczykach nieufność, prowadzi do konfliktów i podziałów. Przypomniał, że Nigeria nadal pozostaje krajem bogatym, którego obywatele żyją jednak w skrajnej nędzy. Z wielkich zasobów tego kraju korzysta jedynie wąska grupa obywateli. Towarzyszy temu powszechna korupcja – zauważył przewodniczący nigeryjskiego episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIGERIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.