Film o Mahomecie na YouTube zablokowany

Serwis internetowy YouTube zablokował linki powiązane z obraźliwym wobec islamu filmem - poinformował w niedzielę rząd Indonezji, najliczniejszego kraju muzułmańskiego na świecie. Film wywołał gwałtowne protesty na szeroką skalę w świecie islamskim.

Rząd w Dżakarcie "w czwartek wieczorem otrzymał e-mail od Google'a, spółki-matki portalu YouTube, w którym firma poinformowała, że zablokowała w Indonezji dostęp do 16 adresów URL powiązanych z filmem +Niewinność muzułmanów+" - powiedział rzecznik ministerstwa komunikacji i informacji Gatot Dewa Broto.

Krótkie klipy zamieszczone na YouTube fragmentu filmu wciąż można obejrzeć w tym serwisie, jednak Google czyni "nadzwyczajne starania", by zablokować dostęp do nich - dodał Broto.

Oświadczył również, że rząd Indonezji z prośbą o zablokowanie dostępu do filmu zwrócił się także do kanadyjskiej firmy Research In Motion (RIM), produkującej telefony BlackBerry. Indonezja to - po Stanach Zjednoczonych - drugi największy rynek zbytu dla RIM.

YouTube zablokował już dostęp do kontrowersyjnego filmu w Indiach, Libii, Egipcie, Afganistanie i Pakistanie. Wyprodukowany w USA film, który przedstawia Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci, spowodował wzrost antyamerykańskich nastrojów w wielu krajach świata islamskiego. W protestach od wtorku zginęło co najmniej 10 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.